24 Şubat 2013 Pazar

GÖZÜME TAKILANLAR | İntikam Dizisi

Bugünkü konumuz Kanal D'nin Revenge uyarlaması İntikam'ı. Dizi hakkında her uyarlama dizide olduğu gibi (oyunculuklar, kıyafetler, gay ve biseksüel karakterler vs.) bir sürü eleştiri yapılıyor her yerde. Ben dizi takip edemediğimden, sıkıldığımdan olay örgüsü yoğun olan şeyler yerine sitcom tercihim zaten. :) Neyse benim anlatmak istediğim başka.Kanal D'nin Beren Saat'i ne kadar sevdiği malum perşembeleri onsuz bırakmıyor. Bu dizi için de Türkiye'de çok fazla görmediğimiz uğraşlar sarfediyor: örneğin dizinin ilk bölümlerinde gördüğüm insanların intikam hikayelerini paylaşabilecekleri intikam.com.tr Malum Türk insanı özellikle Türk kadını böyle hikayelerde çok fazla kendini bulur. 


Bir başka gözüme takılan ise dizi içerisinde bir psikologun terapi kasetleri bir web sitesinde ifşa olduğunda o web sitesinin diziyle eş zamanlı yayına alınan ayseninterapiodasi.com


Veee Buse Terim'le yaptıkları blogger anlaşması. Buse Terim, Fatih Terim'in moda blogger'ı kızı; birçoğumuzdan daha şanslı olduğu için zaman zaman gereksiz bir nefretle karşılaşsa da bence birçok benzerinden sıyrılan  başarılı bir blogger. Kanal D de öyle düşünmüş olacak ki İntikam dizisinin styling yorumları için Buse Terim'le anlaşmış. Buse Terim her bölüm için karakterlerin giyindikleri kıyafetleri yorumluyor ve markalarını açıklıyor. "Ahhh bunu Aşk-ı Memnu için yapacaktık kiii, yer yerinden oynardı!!" diye hayıflanıyorlardır bence. :) Aşağıdaki elbiseyi Özgür Masur, Beren Saat için özel tasarlamış (ben herkesin aksine pek beğenmedim :o)

Onda Gördüm'ü ve gördüğü ilgiyi bir inceleyin, Türk kadını dizi oyuncularının stillerine ve giyindiklerine çok meraklı. Bihter geceliği, Hürrem yüzüğü, Sıla tokası pek meşhurdu bizim ülkemizde malum.

Ben bu uyarlama hikayeyi bu ülkenin insanına ait hissettirmek için yapılan çalışmaları dikkate değer buldum ve bakalım ilerde neler yapacaklar diye izlemeye aldım. :) Siz ne düşünüyorsunuz?

İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...