14 Şubat 2013 Perşembe

GÖZÜME TAKILANLAR | TEB Uzay Kapsülü: Evren Bizi Yanlış Tanımasın

Nasa A Human Adventure Resmi Sponsoru TEB sizden bir parçayı uzaya götürüyor! Ben bu satırları yazdıkltan tam 1 Ay, 3 gün, 23 saat sonra Houston - Texas'tan uzaya fırlatılacak bir kapsülün içine fotoğraflarınızı, videolarınızı ya da yazdıklarınızı koyuyorlar ve uzaya sizden bir parça gönderiyorlar.
Bu topraklarda yaşayan insanların %90'ı gibi ben de "Acaba küfür mü yazsam?" diye düşünmedim değil ama sonra galaksiler arası savaş çıkarmak istemedim tabii. Ve yaratıcılık harikası şu mesajı yazdım (Ay keşke sevgililer günlerini kutlasaydıım)


Tebrikler! Uzaya gidiyoruz! Ardından bilgilerinizi vererek NASA A Human Adventure Sergisi'ne davetiye kazanabiliyorsunuz. "Houston, we have a problem!!!"  Teb Uzayda'nın web sitesine girip siz de mesaj, fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. 

20 sene sonra CD'lere kaydedilen fotoğraflarımızı torunlarımızın bile göremeyeceğini biliyorken, daha uzaya ulaşmadan kapsülün içindeki yazının silinip gideceğini düşünmek biraz üzücü tabii ki ama neyse zaten önemli bir şey yazmamıştım. :(

Bu arada site hem tasarımıyla hem de müziğiyle çok hoş. Kendimi gizli görevde hissettim. :) 

İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...