4 Mart 2013 Pazartesi

STARTUP | Modasor.com

Bu dönem bütün derslerimde yeni bir girişim tasarladığımızdan olsa gerek startup'lar pek ilgimi çekiyor. :) Startup'lara yer verebilirim sanırım blogda bu aralar. 

Elimizi sallasak, yanlışlıkla bir url falan girsek fırsat sitesine çarpıyor. Her gün bir sürü mail geliyor ve artık birbirine benzer çok fazla uyarıcıya maruz kalıyoruz. Bunları bir araya toplayan bir arama motoru site var bugün Reklamlar ve Markalar'da: Modasor.com

Modasor.com daha çok taze bir site, kurucuları da daha gencecik. Modasor Aralık 2012'de Barış AygörenÇağsun AcemoğluDeniz Ulus ve Halil Alper Öner tarafından kuruluyor ve Temmuz 2012'de bizlerle buluşuyor, . Modasor Deniz Ulus'un anlattığına göre "Google gibi alışveriş siteleri arasında da bir arama yapan, alışverişi kolaylaştıran bir site neden olmasın." demişler ve Modasor ortaya çıkmış. Üstelik sadece müşteri açısından bakmayın, alışveriş siteleri için de doğru hedef kitleye ulaşmak için büyük bir kolaylık bu; yüksek bir trafik söz konusu.

                                         

Şu an Modasor'da aralarında 1v1y, Butigo, Lidyana, Enmoda, Trendyol, Zizigo ve Mango dahil olmak üzere 21 e-ticaret sitesinin ürünlerini bulmak mümkün. Sadece mağaza bazlı değil; marka, giyim (elbise, ayakkabı, etek gibi), renk, fiyat, indirim durumu ve cinsiyet kategorilerinde seçim yapmak mümkün.     
                                                               


Bir sürü ürün arasından beğendiğinizi seçtikten sonra Modasor sizi o siteye gönderiyor veeee kolayca alışverişinizi yapıyorsunuz. Modasor'un gelir modeli Affiliate yani bir satış ortaklığı; bu bahsettiğim yönlendirmeler ve satışlardan bir ücret alıyor. Aşağıdaki twitter kampanyasına da bayıldım bu arada: Güzel şeyler hayal etmekle başlar!


Modasor girişimcilik dersimizde gördüğümüz "burning need"i karşılıyor bence. Dijital dünya çözümleriyle beraber sorunlarını getiriyor; sonra o sorunlara yeni çözümler oluşturuluyor. Siz modasor hakkında ne düşünüyorsunuz? Beğendiniz mi?

İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...