1 Nisan 2013 Pazartesi

GÖZÜME TAKILANLAR | Google Nose ile koku gönderebilirsiniz... mi acaba?

Bugün Facebook'ta bir arkadaşımın paylaştığı Google Nose'u hemen meraklı meraklı tıkladım. :) Google'da artık koku aratmak ve onu koklamak mümkün olacak diyorlardı!

Teknik üniversitedeki hocalarım daha önce defalarca bir bilim insanı edasıyla "Bir koku gönderilemiyor, onun da çalışmaları sürüyor, yakında gerçekleşecektir." dediklerinden "Vay beee yapsa yapsa Google yapardı zaten, bravo." derken, sitenin başında telefonunu koklayan kız için de "Ehhehe keko mu ya bu." demeyi de ihmal etmedim:
Google Nose'un ne olduğunu şu videodan da izleyebilirsiniz:

 

Ay ben bunu hemen deneyeyim diye tıkladım ve arattım. Pis pis şeyleri koklamayayım, o kadar tarihe tanıklık ediyorum, kokmuş çorap mı koklayacağım diye özene bezene vanilya'yı seçtim:


Veee tam bir keriz olduğumdan burnumu ekrana yaklaştırdım. Beni öyle görmeliydiniz :( Duymayı beklediğim vanilya kokusu gelmeyince sayfayı karıştırmaya başladım ve gerçekle yüzleştim: 1 Nisaaaaan, yetişin dostlar viral var!


Tabii en son sanki en baştan fark etmişim, "Haha mevcut donanımlarla bu mümkün olabilir mi Allah aşkına kuzum." demiş ve kahkaha atmışım gibi twitter'da paylaştım, cool'luğumdan ödün vermedim.

Bizim küçükken yaptığımız 2-B ile sınıf değiştirme şakasından daha organize ve güzel olduğu kesin tabii. :)
Peki ne dersiniz bir gün bu gerçekten mümkün olacak mı? İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...