27 Nisan 2013 Cumartesi

GÖZÜME TAKILANLAR | L'Oréal'le Biz Kadınlar "AZ DEĞİLİZ"!

Birkaç gündür taslaklarımda bekleyen bir yazı daha. :) L'Oréal'in "Az değiliz" projesi.

L'Oréal alanında başarılı kadınları bir araya getirmiş ve biz kadınların istediğimizde neler yapabildiğimizi, ne kadar güçlü olduğumuzu göstermiş. 


 Televizyonlardan tanıdığımız bu kadınların yanındaki bilim kadınlarının öyle sıradan insanlar olduğunu sanıyorsanız yanlıyorsunuz. Onlar alanlarında çok başarılı, projeleriyle burs almaya hak kazanmış 6 harika kadın!
DEVAMI İÇİN TIK TIK
Kadınlar her alanda olduğu gibi bilimde de az değil!

Sürekli basında gördüğümüz kadın cinayetleri, bu olayların da ötesinde beyinlerde kadınların prototipleştirilmiş rolü malum. Kadın olmak zor, kadının zekisi pek makbul değil. Ama onlar tabuları yıkan kadınlar!
 Bu arada bu harika kadınları Mehmet Turgut fotoğraflamış.

L'Oréal Türkiye Bilim Direkörü Fügen Soykut diyor ki "Az Değiliz projesini hayata geçirmeye karar verdik çünkü yalnızca ülkemizde değil tüm Dünya'da bilim kadınlarına verilen değerin arması, genç kızlarımızın bilimle ilgilenmeye ve bilimi meslek edinmeye özendirilmesi ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Genç bilim kadınlarını destekleme bursları programı bu anlamda çok değerli proje... Türkiye'de bugüne dek farklı üniversitelerden 58 genç bilim kadınını desteklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl burs alacak kadınlarımızın açıklanmasını heyecanla bekliyoruz. 10 Mayıs'ta açıklanacak sonuçlara kadar "Az Değiliz'i hayata geçirerek kadınların her alanda olduğu gibi bilimde de son derece başarılı olabileceklerini, bu alanda çok değerli bilim insanlarımız olduğunu bir kez daha hatırlanmak ve vurgulamak istedik."

Bu resimlerin hepsini de koymana gerek vardı diyorsanız: Vardı tabii ki :) 
L'Oréal'in Az Değiliz projesine bir kadın olarak bayıldığımı söylememe gerek var mı?


İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...