18 Mayıs 2013 Cumartesi

ETKİNLİK | Inspring Unileaders with Unilever

Merhaba! Dün Unilever'in Inspring Unileader etkinliğine katıldım. Bugünkü yazım etkinlikten notlar. :)Aman blog'da yazarım, blog'cuğum güncel kalsın diye Facebook'ta takip ettiğim sayfaların haddi hesabı yok, bu etkinlikten de Unilever Career sayfası aracılığı ile haberim oldu. Facebook uygulaması ile kendi fotoğrafınızı etkinlik afişine ekleyerek geleceğin lideri oluyor ve bu etkinliğe davetiye alıyordunuz. "Ayy  tam benlik" diyerek bir arkadaşımı da peşime takıp gittim dün Unilever'e.
Ev ve Kişisel Bakım kategorilerinden sorumlu başkan yardımcısı Şükrü Dinçer'i dinledik. Unilever'in Facebook sayfasından aldım bu sözü de: "Eğer yaratıcılığı aktif tutmanın bir tarifi varsa içinizdeki çocuğu canlı tutmakla alakalı. Meraklı Melahat'ler ve Ahmet'ler pazarlamada başarılı olur." diyor Dinçer. Çocukların bir şeyi merak etmeleri, sorular sormaları ve bir şeyi anlamak için duyularını kullanmaları ona ilham veriyormuş. 


Ardından Unilever Global Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı (unvanları Türkçeye çevirmekte ne de kötüyüm :( Marc Mathieu'yu dinledik. Unilever'in markalarını oluştururken insanları ve onların nasıl yaşadıklarını incelediğini; markaların var oluş amacının pazarlama iletişimine ilham verdiğini öğrendim. :)


Bu arada bize izlettikleri en ilginç kampanyayı paylaşayım sizinle: Dove Real Beauty Sketches! Bu kampanya dahilinde kadınlardan onları hiç görmeyen bir forensic artist'e (robot resim çizen polis, tam Türkçe bir adı var mı bilemedim. ) kendilerini tarif etmelerini istiyorlar. Ardından onları başkalarına tarif ettiriyorlar ve bakın arada nasıl farklar var. 

Dove diyor ki; "Düşündüğünüzden daha güzelsiniz." Gerçekten de Dove denilince aklıma gelen ilk kelime "saf", reklamlarında dökülen süt ile sabun figürünü oluşturmaları sanırım bunda çok büyük bir etken. O yüzden bu kampanyayı Dove ile çok bağdaştırdım. Ve çok beğendim.Bu reklamın bir de erkeklere ders olması gerekeni var. :) 
Unilever bu etkinlik için otoparkı bir bahar festivali alanına çevirmiş. Markaların standlarında oyunlar, deneyler, yiyecek ve içecekler ile çok eğlenceli bir alan yaratmış. Her standa uğrayarak elimizdeki kartları damgalatmamızı istediler ve ardından Unilever hakkında sorulara cevap verip büyük ödül için çekiliş hakkı elde edecektik. Büyük ödül de bir yıllık ürün stoğu! Ürün yine Facebook'tan seçildi, Dove! Maalesef etkinliğin sonuna kadar kalamadığım için yarışmanın sonucunu göremedim. :(
Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Unilever işveren markasını çok iyi yönetiyor; üstelik bu aktivite sadece bizim için değildi, Unilever çalışanları da oradaydı. Gerçekten çok özenle hazırlanmışlar. İK bu etkinlikle ilgili ne kadar heyecanlı ve hevesli olduklarını gönderdikleri hatırlatma SMS'lerine bile yansıtmışlardı. Umuyorum bu şenliklerini gelenekselleştirirler. :)


İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...