30 Mayıs 2013 Perşembe

GÖZÜME TAKILANLAR | Yazmak İsteyip de Yazamadıklarım

Selamlar, yaklaşık 10 gündür bitirme teziydi, projesiydi derken o kadar doluydum ki aslında vakit yaratabilmeme rağmen kafam deli gibi doluydu, masaüstüm çöplük oldu.  Ama BİTTİİİİ!!! :)) İş tekliflerine açığım :p


Bu sırada twitter'dan orada buradan gördüğüm ama yazamadığım birkaç şey oldu. Bu post'ta bunları toparlayacağım.


MAGNUM'la İstanbul Pembelere Büründü!

Magnum sordu twitter'dan #İstanbulPinkmiBlackmi diye! Bu hashtag'le seçimimizi yaptık ve ardından İstanbul pembelere büründü!Magnum'un yakışıklı mı yakışıklı reklam yüzü Orlando Bloom'un onur konuğu olduğu Esma Sultan yalısındaki partide İstanbul'un boğazdaki yalıları pembe ışıklandırıldı. Pembeler de ne yakışmış İstanbul'a :)


Ayrıca bu gecede insanların yaşadığı ruh değişimlerinden ilham alan tasarımcı Özgür Masur da Pink & Black by Özgür Masur adlı koleksiyonunu tanıttı.


Magnum'un pazarlama iletişim stratejisinde dünyanın en ünlü aktörlerini marka yüzü olarak seçmesine mi, İstanbul'u Pink & Black konsepti ile aydınlatmasına mı, yoksa Özgür Masur'la yaptığı işbirliğine mi bayılsam bilemedim! Gerçekten ince düşünülmüş ve özenle hazırlanmış bir kampanya. :)

Sizin modunuz ne bakalım? Pink mi? Black mi?
p.s. Ben bitirme tezimi teslim ettiğim anda pink'lere büründüm. :)

Pegasus'un yeni reklamı: Üzülme Bi' Tanesi!


Pegasus'la istikamet yutdışı! Ama öyle yurtdışı hayallerinizden bahsederken dikkat edin bi taneniz üzülmesin. :)
Rafineri reklam ajansının hazırladığı "fakir edebiyatı"nın kralını içeren bu reklama çok güldüm doğrusu :)

Alkollü içeceklere reklam yasağı :o

Blog'umun en çok okunan yazısının Yeni Rakı marka inceleme yazısı olduğunu düşündüğümde; alkol reklam kampanyalarının çok yaratıcı olduğunu ve çoğumuz tarafından çok sevildiğini söyleyebilirim sanırım.

Geçtiğimiz günlerde TBMM'de kabul edilen yeni alkol yasasına göre alkollü içkilerin teklamı ve tanıtımı hiçbir şekilde yapılamayacak yani kullanımı ve satışı özendirilemeyecek. Sadece uluslararası düzeyde tanıtıma yönelik ihtisas fuarları düzenlenebilecek. Ayrıca hiçbir etkinliğe ürünlerin marka, amblem ve işaretleri kullanılarak sponsor olunamayacak.

Bu yasarının üzerine alkol firmaları veda reklamları yayınladılar. 

Efes Pilsen - Görmesek de Bilirz

 Yeni Rakı - Bize Müsaade
Reklamlar bitti diye hiç bu kadar üzülmemiştik heralde.


Şarap Üreticileri Derneği


İşte ben her gün okulda hocalarımın peşinde koşarken, pazarlama tezimi yazarken yazmak isteyip de yazamadıklarım bunlardı. Sizce daha neler kaçırdım?İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...