23 Aralık 2013 Pazartesi

REKLAMLARIN SÖYLEDİKLERİ | Avea'dan Özel Müşteri Kulübü Prime

Bu kategoriyi ne kadar çok sevdiğimi son 3 yazımın "reklamların söyledikleri" olmasından anlayabilirsiniz. Çünkü "reklam" bölümünde gerçekten orijinal parçalar seçmeye çalışıyordum ve bir sürü stratejik kararı yazamıyordum.

Neyse bugünkü konuğum daha önce marka incelemesini de yazdığım Avea. Avea geçtiğimiz günlerde gençlik platformu Woops'u duyurmuştu. Bu benim çok dikkatimi çekti çünkü Avea uzun süredir bir gençlik programı yürütmüyordu. Hatırlarsınız eskiden Patlıcan isminde bir programı vardı ama kapatılmıştı. Çünkü zaten Avea bir gençlik operatörüydü; genel iletişimi zaten sanki gençlere yapılıyor gibiydi.


Woops artık gençlik kısmını ayırarak artık başka kitlelere de iletişim yapacakları anlamına geliyordu. Neyse ki şimdi de Prime ile özel müşteri segmentini duyurdu. Bu segmentTurkcell'in premium segmenti Platium gibi değil, reklamı izleyince göreceksiniz. Avea'nın ulaşmak istediği segment "hayatın tadını çıkaran" segment.


İsminden yola çıkarak yarattığı geliri yüksek olan bir segment olduğunu varsayıyorum. Turkcell!le daha rahat karşılaştırabilmek için bir de Turkcell Platinium reklamını da izleyelim:


Siz bu yeni segmentasyon stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...