22 Şubat 2014 Cumartesi

GÖZÜME TAKILANLAR | Atilla Taş is Cleaning His Closet!

Merhaba!

Bugün bir markadan değil; markaların sosyal medyada sıkça çalıştığı biri haline gelen birinden bahsedeceğim: Atilla Taş!

Peki Atilla Taş ham çökeleklerden, bir Japon'a aşık oldum'lardan nasıl bugün Microsfot gibi Samsung gibi büyük markaların viral projelerinde çalışır hale geldi? Sanırım her şey dünyayı sallayan Gangham Style şarkısının parodisi Yam Yam Style'ı yapmasıyla başladı. Bunun üstüne Atilla Taş'ı "The Best Greek Singer Ever" diyerek Yunanistan'a itelemiş ve "The Best Greek .... Ever" akımını başlatmıştık.


 Athillas Thasos :o


Ama biz tam "Iyy ne aptal adam" derken Atilla Taş Yunanistan'a itelendiğine pek de üzülmüş görünmüyordu:


Hatta şu tweet'iyle "Bir dakika yaa kim kiminle dalga geçiyor?" dedirtti.


ATİLLA TAŞ'LA #explorerdeğişinceben

Internet Explorer'la hepimiz dalga geçiyoruz malum. Hele şu "geriden gelme geyiği" hiç bitmiyor. 


Internet Explorer Sucks LESS videosunu da hatırlarsınız. Internet Explorer da bir noktadan sonra kendisiyle dalga geçmeye başladı bir pazarlama stratejisi olarak. Ancak bir süre sonra da IE ile dalga geçenlerle dalga geçme moduna geçtiler ve biraz önce de dediğimiz gibi biz mi onunla dalga geçiyoruz yoksa o mu bizimle dalga geçiyor dediğimiz Atilla Taş bu kampanyanın yüzü oldu. Ve insanları kurtaran, küsleri barıştıran, en önemlisi IE 6 gibi artık değişen bir program yaptı. :) Altın Mixx ödüllü kampanya Wanda Dijital'den.


Videolar biraz uzun olduğu için buraya koymuyorum, izlemek isteyenler tık tık

ATİLLA TAŞ'IN SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI #taşgibierkek

Geçtiğimiz günlerde ise Samsung'un viral videosunda bir sevgililer günü şarkısıyla gördük Atilla Taş'ı. Video'da Yunan objeleri de hayli dikkat çekici.


Cheil Worldwide Turkey tarafından yapılan bu video 10.000'e yakın paylaşım almış ve bunun üstüne bir teşekkür / kamera arkası videosu yayınladılar.


Sevseniz de gıcık da olsanız Atilla Taş'ın çok başarılı viral kampanyalarda yer aldığı gerçek. :) Bir anti kahraman olarak kampanyalarda yer alması üzerine ne düşünüyorsunuz? Siz de benim gibi bir absürt sever misiniz yoksa saçma mı geliyor?İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...