12 Nisan 2014 Cumartesi

REKLAMLARIN SÖYLEDİKLERİ | Turkcell ve Avea'nın "Gösterip de Vermeyen (!)" Reklamları

Yine bir telekom karşılaştırma reklamında daha sizinleyim. Konu Turkcell ve Avea'nın "Gösterip de vermeyen(!) reklamlar"ı...

Avea Woops!

Avea Patlican'ı kapattıktan sonra uzun bir süre gençlik kulübü açmamıştı. Onun yerine tüm markayı kocaman bir gençlik kulubü gibi konumlandırmıştı. Ancak yeni kimlik çalışmasıyla Woops gibi Prime gibi farklı kulüpler oluşturdu. Woops'un reklamlarını hatırlarsınız; hayatı özenilecek bir genç vardı reklamda ama onun yaşadığı evi vermiyordu reklam, onun kullandığı operatörü vaad ediyordu.Bu reklamı çok yadırgamıştım, ne yalan söyleyeyim hala da yadırgıyorum. Evet, dikkat çekiyor ama gösterdiğinden azını vermek ne kadar mantıklı?


Turkcell Full Paket

Bu reklamın iyi mi kötü mü olduğuna karar veremiyordum ki Turkcell'in benzer mantıktaki reklamını gördüm geçenlerde. Aslında Turkcell bu trafik olayını daha önce de kullanmıştı ama son reklamda ürünü değeri çok daha yüksek başka bir ürün üzerinden anlatması daha açık gözüküyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu tarz reklamlarla ilgili? Gerçekten ilgi mi çekiyor yoksa hayal kırıklığı mı yaratıyor?


İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...