30 Ekim 2014 Perşembe

REKLAM | Hürriyet Emlak ve Arabam.com'dan Sahibinden'e Hücuuum


Merhaba! Bugün son zamanlarda gözüme takılan Hürriyet Emlak ve Arabam.com reklamlarını yazacağım. - Buradan da olsa takip ediyorum :)-


Doğan Grubunun iki şirketi olan Hürriyet Emlak ve Arabam.com, Sahibinden.com'u eleştiren reklam filmleri yayınladı ve benzer gözükseler de aslında ikisi de oldukça farklı: 

Sahibinden.com gibi her şeyi satmıyoruz bizim uzmanlık alanımız var diyor Arabam.com. Bu karşılaştırmalı reklamların "çingenece" gözükmemesi için temel öge mizah bence. Bu nedenle sevdim.

Ama reklamda hoşuma giden asıl şey la cucaracha'nın kullanılması. Birincisi şarkı dile dolanmaya çok müsait, ikincisi bu şarksının "la kukaraçaa"dan başka kısmını bilene rastlamadım. Bu nedenle arabam.com'u güzel oturuyor şarkının sonuna.

Gelelim Hürriyet Emlak'aBiz Sahibinden.com'daki ilanlardan daha iyi buluruz diyor. Bu reklam daha direkt "herseyisatan.com" logosu ile özellikle. Arama motoru ve ilan kalitesini eleştirmişler; daha "bilgili" müşteriye oynamışlar.

Hedef kitlesinin ayrı olmasını anlayabiliyorum; ama Hürriyet Emlak'ın reklamı bana daha soğuk geldi; çünkü direkt olarak "Sahibinden.com kötü, biz daha iyiyiz." diyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu karşılaştırmalı reklamlarla ilgili?


İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...