31 Ocak 2015 Cumartesi

INSPIRATION OF DAY | Alzheimer's Event: Aman Tanrım Bu Fotoğraflar Nereden Çıktı!
Merhaba!

Bugün çok yaratıcı ve etkileyici bulduğum bir pazarlama kampanyasını yazacağım size. Geçtiğimiz senenin sonunda Alzheimer Nederlands'ın Facebook üzerinden yürüttüğü Alzheimer farkındalık kampanyası: Alzheimer's Event - umarım yazının sonuna kadar başka yerlere bakmadan Alzheimer yazmayı öğrenirim :( -İnsanların sene sonunda fotoğraflarına bakıp seneyi gözden geçirdiğini fark etmişler ve Alzheimer hastalarının hissettiklerini anlatmak, onlarla empati yaptırtmak için harika bir deneyim hazırlamışlar.

Bu sanal deneyimde fiziksel bir kanıt olarak kullanılan fotoğrafların siyah beyaz olmasının hafızadaki o boşluk ve bilinmezlikle anlatılmasını sevdim. Bunun yanında insanlara arkadaşlarının fotoğraflarını da ekleyerek onlara da bu deneyimi yaşatma olanağı sunmuşlar. Diyalog yaratarak bir viral kampanya hazırlamayı hedeflemişler. Ajans N=5 Hollanda.

Kampanyayı, fikri vs. nasıl buldunuz? Gözünüze çarpan ufak detaylar var mı?

Hi!

Today I write about a campaign which is shocking and creative. Last December,  Alzheimer Nederlands' made a Facebook campaign: Alzheimer's Event - Hopefully, I learn writing Alzheimer without looking somewhere else until the end of this post :( - 

They discovered that people took a look at their photos on Facebook at the end of the year. The agency created an experience to make people understand how the Alzheimer patients feels like. 

In this virtual experience, photos were used as psyhical evidence. I loved the relation between black- white photos and faded-away memories. Also, they gave an opportunity consumers to share this experience with their friends by uploading their photos. So, the agency, N=5 Netherlands, aimed to create the viral campaign by creating a dialogue. 

Did you like the idea / campaign? Does any other detail catch your eye?

İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...