16 Eylül 2015 Çarşamba

INSPIRATION OF DAY | Be Fair to the Non-Famous Brother with Virgin Mobile


Merhaba!

Günün ilham veren ve bir o kadar da güldüren pazarlama kampanyası Virgin Mobile'dan geliyor. Virgin sanki "Kardeşlerinin ününe ulaşamamış insanlar" foto galerisinde gezmişcesine Brad Pitt'in kardeşi Doug Pitt'i ünlü (!) marka yüzü (celebrity endorser) olarak seçiyor ve "Adil" bir hizmet sunduğunun altını çiziyor.

Bu kampanyayı neden mi sevdim?
  • Adil bir hizmet sunmak ve ünsüz kardeşe şans vermek arasındaki bağlantıya bayıldım. 
  • "Celebrity Endorser" olayına yeni bir bakış açısı katmışlar; ve yaratıcılık inanılmaz bir buzz yaratmış.Ve tabii ki ezilenin yanına durmuşlar ve insanlar da bunu sevmiş :)
Aşağıda kampanya ile ilgili bir case study var; eminim siz de kampanyayı benim kadar seveceksiniz. Case study'ye göre kampanya pazar payında %40'lık bir artış getirmiş. :o 


Hi!

Today's inspirational marketing campaign is from Virgin Mobile. In order to stress their fair service, they work with Brad Pitt's "non-celebrity" brother, Doug Pitt as a "Celebrity Endorser" and they give him a chance of fame. :) The case study video says the campaign crated 40% increase in market share. :o

Why do I like this campaign?

  • The association between giving a chance to non-celebrity brother and fair service.
  • Of course, a new viewpoint for "Celebrity Endorser" issue. This provide a huge amount of buzz and trigger the feeling of competition as well as pity. :)

İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...