5 Ekim 2015 Pazartesi

GÖZÜME TAKILANLAR | Sosyal Ağlar İnsan Olsaydı?
Merhaba!

Sosyal medya siteleri insan olsaydı temalı bir sürü içerik görüyorum internette. Bunlardan Jordan Anthony Swain'in giydirdiği Victorija Pashuta'nın illüstrasyonlarını pek hoşuma gitti ve bugün bunları paylaşmak istedim. Birkaç yorum da ben ekledim. :)


Facebook'u genç ve casual olarak kişiselleştirmişler. İster istemez Candy Crush isteği gönderen, Mevlana sözü paylaşan akrabalar geliyor aklıma. Türkiye için bir illüstasyon yapsaydık; orta yaşlı bir anne olur muydu Facebook dersiniz? En çok kullandığı söz de "YAVRUM ÇOK GÜZEL ÇIKMIŞSSIN MAŞALLAH!" olurdu. :) Sanırım benim Facebook kullanımım ağırlıklı olarak messenger'da şu an.

Yaratıcı ve rengarenk bir Google styling'i yaratmış Swain. Google diyorum çünkü Google Plus yukarıdaki resmin biraz asosyal kuzeni olurmuş gibi geldi. Aslında başladığından beri G+ keşke yaygınlaşsa diyen, postlarını sektirmeden orada da paylaşan bir Google fan'ıyım; ama olmadı mı olmuyor işte ne yaparsın...

Retro ve moda ikonu Instagram daha güzel olamazmış bence. :) Bana öyle geliyor ki o genç Facebook kullanıcılarını Twitter ve Instagram arasında paylaştı. Daha ukala kesim Twitter'ı ağırlıklı kullanırken; daha görsel ağırlıklı kesim Instagramı fazla kullanmaya başladı. 

Takım elbiseli, hafif kır saçlı LinkedIn umarım benim gördüklerim gibi özlü söz paylaşmıyordur; ya da önüne gelen herkesi ekleyip "mobbing" yapmıyordur. Ah bir de umarım arkadaş sayısını adının yanına 1000+ tarzında yazmıyordur :)


Twitter'ı ağırlıklı kullananların belli bir ukalalık seviyesi üstünde olduğuna dair bir inancım var. (attığım taş biraz da kendime heralde.) Gözlükleriyle biraz nerd-ish, kıyafetleriyle sade ve 140 karakterde kendini anlatır. Bu arada Twitter'ın 140 karakter sınırını kaldırmayı düşündüğüne dair bir haber okudum; umarım kaldırmaz da Facebook durum güncellemeleri gibi roman okumak zorunda kalmayız. :) İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...